KURIOZITETE

SI TA KUPTONI NESE NJE VAJZE NUK ESHTE E QIME!!

<  


 ZBULOHEN NE TROPOJE MAGNEZIUM ME VLERE 200 MILIARD DOLLAR !!!!

Në Tropojë të Shqipërisë zbulohen 2 miliardë ton Magnesium të cilat kapin vlerën e 200 miliardë dollarëve amerikan shkruan gazeta amerikane, New York News. Çka është magnesiumi? Element kimik i numrit atomik 12, një metal-argjendi i bardhë i serisë së tokës alkaline. Përdoret si metal zakonisht për industrinë e hapësirës ajrore, dhe është përdorur edhe në llamba për blicin dhe mjetet piroteknike, sepse ajo djeg me një zjarr të shkëlqyer të bardhë.Nese eshte keshtu Shqiperia do behet me e pasura ne ballkan!!!juhu
do lahemi ne pare!!!!

Zbuluesi I Viagres zbulon edhe tjeter ilaq!!


Viagra ka shpëtuar shumë meshkuj nga “disfata” në shtrat dhe duket se një nga shpikësit e saj ka zbuluar një ilaç të ri që do të shtojë edhe më shumë kënaqësinë seksuale. Mike Wyllie, shkencëtari që ishte pjesë e stafit që zhvilloi Viagrën në vitet ’90, do të nxjerrë në treg një medikament që do të trajtojë këtë herë ejakulimin e parakohshëm. Tempe është aprovuar nga Agjensia Europiane e Medikamenteve dhe pritet që të jetë i disponueshëm në fillim të vitit të ardhshëm. Ejakulimi i parakohshëm është një problem që prek të paktën 1 në 4 meshkuj. Në testime, meshkujt që e përdorën këtë spraj para marrëdhënies seksuale zgjatën mesatarisht 5 herë më shumë. Dr. Wyllie tha për ‘Daily Mail’: “Ejakulimi i parakohshëm nuk bën vetëm pacientin të ndihet keq. Ndikon edhe tek partnerja dhe mund të shkatërrojë një marrëdhënie. Unë mendoj se ky medikament mund të shpëtojë çiftet.”